SME SUSEDIA

DLHODOBÁ A UDRŽATEĽNÁ POMOC UTEČENCOM NA SLOVENSKU

Vo štvrtok 24.2.2022 bola naša susedná krajina napadnutá Ruskou federáciou. Následkom pretrvávajúceho násilia je množstvo našich susedov spoza východných hraníc nútených opustiť svoje domovy a rodiny. Po úvodnom šoku je potrebná dlhodobá a udržateľná podpora utečencov v uľahčení nového začiatku. Pomôžte nám poskytnúť takúto pomoc ľuďom, ktorí sa rozhodnú usadiť sa na Slovensku a stať sa tak aj Vašimi susedmi. 

AKO POMÔŽE MÔJ DAR?

Myslíme na ľudí z Ukrajiny, ktorí ostanú na území Slovenska dlhodobo. Poradíme im sa zorientovať v tom, ako požiadať o azyl, kde si nájsť prácu, ako si vybaviť doklady, pomôžeme odbornou psychologickou pomocou a poskytneme im právne poradenstvo. Okrem toho pomôžeme aj s kurzami slovenského jazyka.

 • Vašich 15 EUR môže zaplatiť 1 hodinu slovenského jazyka
 • Vašich 25 EUR môže zabezpečiť 1 hodinu odborného psychologického poradenstva
 • Vašich 100 EUR môže pokryť nákup učebníc pre celú triedu
 • Vašich 250 EUR môže niekomu zabezpečiť ubytovanie na mesiac
 • Pokiaľ nemôžete použiť ani jeden z uvedených spôsobov platby, prispieť môžete aj priamo prevodom na číslo účtu SK2252000000000015953832

  Jednorazovo
  Mesačne
  15€
  25€
  100€
  250€
  10€
  15€
  20€
  30€

  Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje a zašleme Vám aj informačný mail o dare. Ďakujeme!

  Darca zároveň berie na vedomie, že poskytuje finančný dar bez protihodnoty a teda na platobnú operáciu sa nevzťahujú možnosti reklamácie platby ako pri nákupe služieb a tovarov.